تزریق ژل و فیلر

درباره تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر :  فیلرها ( ژل و چربی ) در حقیقت ، پرکننده های پوستی هستند که به منظور حجم دهی و برجسته سازی نقاط مختلفی از صورت اعم از لب ها و گونه ها ، پر کردن شیارهای عمیق پوست و نیز برطرف سازی چروک های پوستی و رفع جای جوش و اسکار مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور طبیعی ، با افزایش سن و همچنین تحت تاثیر ژنتیک و برخی عوامل محیطی همچون تغذیه نادرست و قرارگیری در مجاورت مواد شیمیایی و آلودگی هوا و به طور کلی مواردی از این قبیل ، پوست با علائم پیری ؛ نظیر چین و چروک و افتادگی مواجه می گردد و این اتفاق سبب کاهش اعتماد به نفس می شود.

تزریق ژل و فیلر می تواند کمک شایانی به رهایی از مواجهه با علائم پیری نموده و فرآیند ظهور نشانه های پیری در چهره را تا حدودی به تاخیر بیاندازد.

تزریق ژل و فیلر

کاربرد ژل و فیلر :

ژل ها و فیلرهایی که در حال حاضر جهت تزریق از آن ها استفاده می شود ، مدت ها مورد بحث بوده اند.

متاسفانه پیش از این ، ژل های تخریب کننده چربی و بافت صورت نظیر ژل پاژ مورد استفاده قرار می گرفتند که صدمات زیادی برای متقاضیان در پی داشته و شکل های بسیار نامأنوسی به صورت ها می بخشیدند ؛ از این رو شاهد آن بودیم که تزریق ژل تا مدت ها مورد اقبال خانم ها و حتی آقایان نبود.

اما امروزه با تزریق ژل یا فیلر ؛ عملا می توان در افرادی که ناهنجاری هایی در صورت دارند یا به هر دلیلی تمایل دارند گونه ها یا لب هایی برجسته داشته باشند اقدامی اساسی انجام داد.

همچنین می توان خطوط خنده و خطوط بغض را هم در سنین بالاتر یا در افرادی که شکل خاصی از خطوط چهره دارند کاهش داده و نمایی زیباتر و حالتی کم سن و سال تر برای صورت آن ها به ارمغان آورد.

نتیجه تزریق ژل و فیلر :

موفقیت آمیز بودن نتیجه تزریق ژل و فیلر ، در صورتی امکان پذیر خواهد بود که فرآیند تزریق به شیوه ای مناسب صورت پذیرد.

لازم به ذکر است که برای تزریق ژل و فیلر ، حتما می بایست از مواد مناسب استفاده کرد تا تجربیات ناخوشاید پاژ در جامعه پزشکی دیگر تکرار نشود.

تفاوت تزیق ژل و چربی :

یکی از بهترین موارد برای این مسئله ، استفاده از چربی بدن خود فرد می باشد ؛ یعنی ما می توانیم از بدن خود فرد چربی بگیریم ، پالایش مناسب را بر روی آن انجام دهیم و بعد چربی تلخیص شده را در ناحیه مورد نظر تزریق نماییم.

تزریق چربی شدت ورم بیشتری ایجاد خواهد کرد ؛ در صورتی که شدت تورم پس از تزریق ژل ، کمتر خواهد بود.

ضمنا ماندگاری ژل و چربی تقریبا یکسان است ، ولی چربی در مواردی شاید به صورت مادام العمر هم باقی بماند.

Call Now Button