پروتز سینه

پروتز سینه

جراحی بزرگ کردن سینه یا پروتز سینه نوعی جراحی زیبایی سینه است که امروزه به عنوان یکی از اعمال جراحی پرطرفدار در حوزه زیبایی شناخته می شود و آمار آن سالیانه رو به افزایش می باشد.

به طور کلی بانوانی که از کوچک بودن سینه خود ناراضی هستند ، خانم هایی که سینه هایی نامتقارن دارند ، زنانی که سینه آن ها به طور کامل رشد نکرده و بسیار کوچک تر از حد نرمال است و همچنین خانم هایی که به دنبال بارداری و زایمان یا تغییرات وزن با تغییر فرم و شکل سینه ها مواجه هستند ، بهترین گزینه برای انجام عمل پروتز سينه می باشند.

مشاوره قبل از جراحی پروتز سينه

اکیدا توصیه می شود که افراد قبل از هر عمل جراحی زیبایی ، جهت مشاوره به متخصص پلاستیک مراجعه نمایند. جراحی پروتز سينه نیز از این قاعده مستثنی نیست و افراد باید پیش از اقدام به انجام آن با پزشک متخصص در این حوزه ، یک جلسه مشاوره داشته باشند.

در جلسه مشاوره ، پزشک متخصص در رابطه با نوع عمل ، روند انجام آن و نتیجه ای که از عمل حاصل خواهد شد با بیمار صحبت کرده و اطلاعاتی در اختیار وی قرار می دهد تا بدین ترتیب فرد از پروسه عمل و ماحصل آن آگاهی یابد.

پروتز سینه

لازم به ذکر است که پزشک طی جلسه مشاوره در ارتباط با مسائلی اعم از نوع پروتز ، سایز آن ، موقعیت قرارگیری و نحوه جایگذاری پروتز و برش مورد نیاز جهت قرار گرفتن آن با بیمار صحبت می کند.

پزشک بر چه اساسی سایز پروتز سینه را انتخاب می کند ؟

در حالت کلی پروتزهای سینه ، سایزهای مختلفی دارند و از این رو ممکن است برای هر فردی یک سایز متفاوت انتخاب شود. قاعدتا مناسب ترین سایز پروتز سينه در هر فرد ، پروتزی است که ظاهری متناسب تر و موزون تر به اندام فرد ببخشد.

از این  رو پزشک متخصص در هنگام مشاوره ؛ بر اساس بررسی ها و آنالیزی که به لحاظ جسمی بر روی بیمار انجام می دهد و با توجه به ابعاد قفسه سینه و وضعیت فیزیکی فرد ، متناسب ترین سایز پروتز سينه را انتخاب می کند.

توجه داشته باشید که در نظر گرفتن ابعاد قفسه سینه در انتخاب سایز پروتز سينه ؛ بدین جهت مورد اهمیت است که با افزایش حجم پروتز بر پهنای آن نیز افزوده می شود ، لذا انتخاب پروتزی که از اندازه قفسه سینه بیمار بزرگ تر است کاملا اشتباه می باشد ؛ چرا که در این صورت ممکن است کناره ها و لبه های پروتز از اطراف بافت اصلی سینه بیمار تجاوز کند و این امر می تواند منجر به چین خوردگی و بروز مشکلات متعددی برای فرد گردد.

Call Now Button